نتایج جستجو برای عبارت :

یک ملاقه آش ایام

توضیحات
سرویس کفگیر و ملاقه سان کوک ترکیه:
•برند sun cook•مناسب استفاده در ظروف تفلون،سرامیکی،گرانیتی،مسی،پیرکس و…•متشکل از یک ملاقه،دو کفگیر،یک چنگال ماکارانی و یک قاشق بزرگ•تولید شده از مواد درجه یک•جنس نسوز•تحمل دما تا ۲۲۰درجه سانتی گراد•قابلیت قرار گیری در ماشین ظرفشویی•ساخت ترکیه
همه شما عزیزان دوست دارید وقتی به سفر یا طبیعتی میرید بهترین وسیله ها رو همراه خود داشته باشید و کار خودتان را با کیفیت و راحت تر انجام دهید و سرعت کارتان را بالا ببرید . ساج و سه پایه آتش مخصوص آشپزی در طبیعت و منزل خودتان است شما میتوانید در طبیعت بهترین غذا ها را با بهترین و خوشمزه ترین کیفیت تهیه کنید از جمله ماهی و یا یه املت خوشمزه که روی ساج و روی آتش و زغال مزه چندین برابر بهتری را دارد شما عزیزان میتوانید از طریق سایت فروشگاه اینترنتی
شربت سکنجبین یکی از قدیمی ترین شربت
های ایرانی است که قدمت زیادی دارد. این شربت علاوه بر اینکه طعم بسیار
خوبی دارد ، می تواند یک نوشیدنی مفید
برای رفع عطش در ماه رمضان هم باشد. البته ما ایرانیان بیشتر سنکجبین را
به همراه کاهو مصرف می کنیم. با مواد لازم ذکر شده در این دستور می توانید
برای ۴ تا ۶ نفر شربت سکنجبین تهیه نمایید
مواد لازم شربت سکنجبین
آب ۲ لیوان
شکر ۵۰۰ گرم
سرکه سفید ۵۰ گرم
نعناع ۵۰ گرم
دستور طرز تهیه
ابتدا
یک قابلمه مناسب انتخاب
پسر:حوصلم سررفته
پدر:یه ملاقه ازروش بردار
پدریزرگ:میخوای زیرشا کم‌کن
مادر:همین الان اینقدربازی کردیم
مادربزرگ:بیا ببین چی دوست داری بیارم بخوری
پسر:نه میخوام برم بیرون بریم خونه یکی
پدر:مثلا کجاحرف شهربازیا رستوران نباشه ها
پدربزرگ:عجب دوره زمونه ای شده این بچه ها پی حرف نمیرن هی خرج میتراشن
مادر:منم حوصلم سررفته
مادربزرگ :میخوای آش درست کنیم دورهمی بخوریم
امام زمان:یه سربه من بزن حال وحوصلت خوب میشه 
این جمعه هم داره میگذره امام خوبم کج
1_۱۶ روزه یه وعده غذایی کامل نخوردم. یا یه ملاقه سوپ بود یا یه تیکه نون و پنیر
سلامتی بهترین نعمت. چند وقت پیش وقتی بعد خوردن غذا حالت تهوع می گرفتم متوجه شدم 
معدم تحمل غذای چرب و سنگین رو نداره.برای همین سعی کردم این چن وقت سبک بخورم تا یه مقداری حالم بهتر بشه.امروز می خواستم برم دکتر، یکم بهتر بودم غذا با حجم کم،  ولی دو بار هم بین روز غذا خوردم.مدام شکم قار و قور می کنه:( تلافی این چند روز سبک خوردن رو می خواد جبران کنه 
2_دلم می خواد برم یه جا و
این پست وبلاگ، بیش‌تر یک ملاقه آش این روزهای من است که به سختی می‌توان تشخیص داد در آن چی کجاست و چی به چی است اما در هر صورت از همه مدل دارد. عواقب خواندن این آش! هم به پای خود شما است.
یک. گوجه فرنگی‌هایی هست که میوه‌فروش خیابان نزدیک خوابگاه می‌آورد که این‌ها شاخه و ساق و برگ‌هایشان تا حدی بهشان هنوز متصل است و به صورت خوشه‌های سه چهارتایی می‌فروشد. این گوجه‌ها انقدر زیبا و گرد و یک‌دست و تمیز هستند که من هیچ‌وقت نمی‌توانم جلوی خودم ر

طرز تهیه:
ابتدا شیر محلی را در یک یا دو قابلمه مناسب ریخته و می گذاریم روی حرارت تا به جوش بیاید. بعد از به جوش آمدن شیر میگذاریم ده تا پانزده دقیقه با شعله ملایم بجوشد،بعد حرارت را خاموش کرده و اجازه می دهیم تا شیر کاملا خنک بشود و رویه ببندد. بعد از خنک شدن شیر، سرشیر را با ملاقه برمی داریم و در ظرف دیگر میریزیم و می گذاریم چند ساعتی در یخچال بماند. بعد از اینکه سرشیر کاملا خنک شد با یک چنگال یا دورکند همزن می زنیم،ابتدا شل میشود ولی بعد فرم
کتاب‌خواندن الحق که انفعال جذابی‌ است، می‌خوانی و چه به به...
هومم...سیاست، اقتصاد، فلسفه...عجبا که ابرمنِ فرهیخته‌نمایم چه سخت‌گیر است، به رمان رضایت نمی‌دهد: «اینا چیه، پیففف، برو اون قفسه‌ی کتابای سخت».

زندگی در تعلیق،‌ تو پاندولی،‌ منغعل/فعال.

که این تفکیک جنسی را مقصر می‌دانی که معشوقی نیست، اصلاً مگه کجا می‌شه دختر دید و گفت که‌ «هی» و بعد...

او می‌گوید «نوبل لوریِت»،‌ تو می‌گی کجای کاری عمو جون، من که نفسم با ناز میاد
احتمالا همه ما شنیدیم که می گن اتفاق خبر نمی کنه ولی خب با زیر و بالا کردن بعضی از مسائلِ پیرامونم متوجه شدم که اتفاق اونقدرها هم مهمون ناخونده نیست که بی خبر وارد زندگی هرکس بشه . از یه مثال مجرّب که برای خودم اتفاق افتاده می گم :
ماجرا از وقتی شروع شد که پسر ، توانایی راه رفتن رو پیدا کرد و به درجه ی بالایی از شیطنت رسید بطوریکه در هر لحظه دنبال سرگرمی جدیدی بود و هست . با بالارفتن سن و عقل شیطنت های حرفه ای و البته خطرناک تری هم شکل گرفت . تلویز

تقسیم بندی نما برای شیارای چهار سانتی که با استفاده از مصالح شیشه،وفوم یا آلمینیوم 
بعد اینکه اندازه ها مشخص شد شروع به کار گذاشتن شیشه و یا آلمینیوم در اندازه های دلخواه به صورت عمودی وافقی البته این راهم باید درنظر گرفت فاصله هر دهنه که شیشه گذاری شده یا فوم کار شده اگر فاصله مابین شیارا از یک متر ارتفاعش کم بود میشود کار تمیزی رو اجرا کرد که اندازه استاندارد آن ۷۰ سانت میباشد خلاصه بعد اجرای شیشه گذاری یا چسباندن فوم نوبت میرسد به مصال
چند روز پیش داخل استوری های پیج شف طیبه یه نون پخته شد که ترکیباتش این ها بود  ولی من خرما و رازیانه و سیاه دانه نزدم و حس کردم باید هل بزنم!
خلاصه که مواد به شکل نون های دیگه آماده کردم به این شکل که مخمر و یک لیوان آب گرم و شکر را گذاشتم تا عمل بیاد!
به دو ملاقه! از آردم که آرد کامل بود  زرچوبه و زنجبیل  و نمک اضافه کردم به اضافه اندکی روغن هسته انگور و ترکیبشون کردم بعد مخمر عمل اومده را به این ترکیب اضافه کردم و خوب مخلوط کردم بعد کم کم آرد را ا
پخت کیک زبرا بسیار ساده و آسان است و می‌تواند انتخاب خوبی برای یک عصرانۀ دوستانه باشد.

کیک زبرا از کیک‌های دورنگ و خوش‌مزه‌ای است که مانند کیک اسفنجی به‌عنوان صبحانه یا عصرانه سرو می‌شود. این کیک راه‌راه وشبیه گورخر است. به همین دلیل آن را Zebra (واژه انگلیسی به معنای گورخر) می‌نامند.
مواد لازم:
آرد گندم: ۲٫۵ پیمانه
شکر: یک پیمانه
شیر: یک پیمانه
تخم‌مرغ: ۳ عدد
روغن مایع: نصف پیمانه
پودر کاکائو: ۲ قاشق غذاخوری
بیکینگ‌پودر: یک قاشق غذاخور
۱. چرخ گوشت
۲. سرخ کن
۳. غذاساز
۴. پلو پز
۵. آرام پز
۶. زود پز
۷. سماور
۸. کباب پز
۹. آب پرتقال گیری برقی
۱۰. لباسشویی
۱۱. یخچال ، فریزر
۱۲. قهوه جوش
۱۳. چرخ خیاطی
۱۴. توستر
۱۵. ضبط صوت
۱۶. بخارپز
۱۷. ساندویچ ساز
۱۸. ظرفشویی
۱۹. مایکروویو
۲۰. سبزی خرد کن
۲۱. جارو برقی
۲۲. تلوزیون
۲۳. جاروی شارژی
۲۴. تخم مرغ پزی
۲۵. بخار شور
۲۶. اجاق گاز
۲۷. چای ساز
۲۸. اتوی پرسی
۲۹.همزن برقی
۳۰. ویدئو سی دی
۳۱. گوشت کوب برقی
۳۲. کتری برقی
۳۳. پارچ بریتا
۳۴. فرش
۳۵. بوفه
۳۶. میز تلو
چند روز پیش داخل استوری های پیج شف طیبه یه نون پخته شد که ترکیباتش این ها بود  ولی من خرما و رازیانه و سیاه دانه نزدم و حس کردم باید هل بزنم!
خلاصه که مواد به شکل نون های دیگه آماده کردم به این شکل که مخمر و یک لیوان آب گرم و شکر را گذاشتم تا عمل بیاد!
به دو ملاقه! از آردم که آرد کامل بود  زرچوبه و زنجبیل  و نمک اضافه کردم به اضافه اندکی روغن هسته انگور و ترکیبشون کردم بعد مخمر عمل اومده را به این ترکیب اضافه کردم و خوب مخلوط کردم بعد کم کم آرد را ا
غذاهای محلی، جلوه‌ای از ذوق و هنر مردم هر منطقه در تنوع بخشیدن به زندگی با چاشنی فرهنگ آن دیار هستند. غذاهای محلی آمل نیز از جمله نکات برجسته این شهر هستند. در این مقاله با غذاهای محلی آمل آشنا می‌شویم. کتلت، کته آملی، خورش مرغ ترش، اسفناج پته، مرغ شکم پر آملی، پلو زعفرانی، اردک جوجه، سبزی‌پلون، نازخاتون، اسفناج پته تنها برخی از مهم‌ترین غذاهای محلی و ملی آمل هستند.
انواع غذاها
ترشی تره:مواد بکار رفته: سبزی آش (شامل اسفناج، جعفری، تره
چند سال پیش لپ تاپ خریدم و دیگه از سیستم رومیزی استفاده ای نکردم ، از طرفی بچه خواهری دارم که بدتر از خودم عاشق کامپیوتر هست ، کیس کامپیوتر رو دادم به خودش ولی مانیتور رو بهش امانت دادم تا هر وقت نیازم شد دوباره ازش بگیرم . گذشت و گذشت تا الان که نزدیک به چهار سال از قضیه می گذره و بلطف پسر و ملاقه ای که تو دستش بود و تلویزیونی که داغونش کرد ، چند روزی هست پنل تلویزیون خونه شکسته شده و برای تعمیرش هم تقریبا نیاز به هزینه یه تلویزیون نو هست ! ما هم
فصل اول
ما در پنج مایلی پشت جبهه در حال استراحت هستیم. از دیروز به ما راحت‌باش داده‌اند و حالا شکمهامان تا خرخره از گوشت گاو و لوبیا پخته پر است. حسابی سیر و مستیم. هرکس یک یقلاوی پرخوراک هم برای شام شب پس دست گذاشته. تازه اینها همه هیچ به هر کدام از ما دو جیره سوسیس و نان سربازی رسیده است که خودش آدم را حسابی روبه‌راه می‌کند. مدتها بود چنین بساطی به خودمان ندیده بودیم. آشپز موقرمز گروهان پشت سر هم به ما التماس می‌کند که بیشتر بخوریم. او به هر
دستور پخت پنکیک طلایی و خوشرنگ
مواد لازم پنکیک طلایی و خوشرنگ    پودر پن کیک رشد    تخم مرغ 2 عدد    3/4 لیوان شیر یا آب    1 قاشق غذا خوری روغنمراحل تهیه پنکیک طلایی و خوشرنگ20 دقیقه   
همه مواد را باهم مخلوط کرده با همزن دستی به مدت 2 دقیقه مخلوط میکنیم تا
یکدست شود سپس تابه ای نچسب را روی شعله قرار داده تا گرم شود مایع را با یک پیمانه و ملاقه از وسط قابلمه به صورت یکنواخت و کم کم اضافه کنید    وقتی روی پن کیک حباب های
زیاد و ریزی زد اون رو برگ

تقسیم بندی نما برای شیارای چهار سانتی که با استفاده از مصالح شیشه،وفوم یا آلمینیوم 
بعد اینکه اندازه ها مشخص شد شروع به کار گذاشتن شیشه و یا آلمینیوم در اندازه های دلخواه به صورت عمودی وافقی البته این راهم باید درنظر گرفت فاصله هر دهنه که شیشه گذاری شده یا فوم کار شده اگر فاصله مابین شیارا از یک متر ارتفاعش کم بود میشود کار تمیزی رو اجرا کرد که اندازه استاندارد آن ۷۰ سانت میباشد خلاصه بعد اجرای شیشه گذاری یا چسباندن فوم نوبت میرسد به مصال
شربت سکنجبین علاوه بر طعم خوبی که دارد، یک نوشیدنی مفید برای رفع عطش است.

شربت سکنجبین یکی از قدیمی‌ترین شربت‌های ایرانی است که قدمت زیادی دارد. این شربت سنتی را می‌توان به راحتی در منزل تهیه کرد. خوردن شربت سکنجبین با کاهو، در بین ایرانی‌ها متداول است.
مواد لازم:
آب: ۲ لیوان
شکر: ۵۰۰ گرم
سرکه سفید: ۵۰ گرم
نعناع: ۵۰ گرم
طرز تهیه:

داخل قابلمه آب می‌ریزیم. شکر را اضافه کرده، قابلمه را روی حرارت می‌گذاریم تا شکر با حرارت ملایم در آب حل
تا اونجا گفتم که حالم بهتر شده بود . چند روز پیش نصف شب از گوش درد از خواب بیدار شدم ، دامادک شب کار بود و صبح عید ( عید قربان ) از سر کار اومد ، بهش گفتم گوشم درد میکنه ، گفت چیزی نیست ! ناهار رفتیم خونه مامانم و اونجا هم همه ش به صورت دراز کش و لش کرده به زندگی ادامه دادم و عصر برگشتیم . شب دیگه گفتم من واقعا دارم از این مریضی میمیرم پاشو بریم دکتر و چون تعطیل بود دامادک معتقد بود که الان دکتر های درست و حسابی نداره درمانگاه ، نرفتیم . صبح سه شنبه بی
بچه ها این پست چالشمون بود که به دلیل عجیبی پاک شد!!
حالا اشکال نداره در هر حال گذاشتیمش:)
پ ن: توافق شد که متن رو تایپ کنیم و ننویسیمش^-^

خب متنای خوشملمون*^*
متنا درهمن و ترتیب خاصی ندارن(چون اسمارو نمیگم نمیفهمیم کی به کی^~^ فک کردم اینجوری هیجان انگیز تره*~*)
خودتونو به چالش بکشین ببینین میتونین حدس بزنین کدوم متن برای کیه؟^~^

​​​​​​متن شماره 1*ملیکا*:
تو روزگارِ الان که هممون مثل کدو قلقله زن در حال چرخیدن دور خودمونیم تا بتونیم به یه لب
بزرگ‌ترین ظلم را به حسین[علیه‌السلام] نه کوفه و کوفیان کردند و نه یزید و شمر ؛ بزرگ‌ترین ظالمان تاریخ ماییم که حسین را در نیزه و شمشیر و آب خلاصه کردیم ، حسین شهید راه آب نیست! حسین فدایی راه خداست، حسین شهید میدان عدالت‌طلبی و ظلم‌ستیزیست ، حسین همان‌کسیت که فریاد می‌زند "اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید"، ولی ما از حسین روضه‌ها و ذکر مصیب‌ها ساختیم فقط برای گریه‌ و شیون ، برای دوماه عزاداری و نذری دادن، برای شو‌ها و من‌منم کردن‌ها غ

یکی غذاهای کلاسیک، خوشمزه و ساده‌‌ای که می‌توانید در کنار غذای اصلی خود سرو کنید، پوره سیب زمینی است. معمولا در مناسبت‌های خاص یک ظرف پوره سیب زمینی را روی میز غذا می‌بینیم، اما این به این معنا نیست که در مواقع دیگر سال نمی‌توانید این غذای خوش طعم را سرو کنید.
مواد لازم
4 عدد سیب زمینی
½1 فنجان شیر
3 قاشق غذاخوری کره
نمک و فلفل به مقدار لازم
دستور العمل‌
در این مرحله از طرز تهیه پوره سیب زمینی باید با استفاده از آب سرد، سیب زمینی‌ها را

وافل نانی خوشمزه و شیرین و ترد است که معمولا در وعده صبحانه و همراه مربا خورده می‌شود. البته ترکیب وافل و بستنی‌های میوه‌ای نیز بی‌نظیر است و می‌تواند یک دسر خوشمزه باشد.
مواد لازم
1 پیمانه آرد
1 قاشق چایخوری نمک
2 قاشق چایخوری بیکینگ پودر
2 قاشق غذاخوری شکر
2 عدد تخم مرغ
3/4 پیمانه شیر
5 قاشق غذاخوری کره آب شده یا روغن
1 قاشق چایخوری عصاره وانیل
دستور العمل‌
دستگاه وافل ساز را روشن کنید تا گرم شود و به دمای مورد نظر برسد.
در این مرحله
احتمالا همه ما شنیدیم که می گن اتفاق خبر نمی کنه ولی خب با زیر و بالا کردن بعضی از مسائلِ پیرامونم متوجه شدم که اتفاق اونقدرها هم مهمون ناخونده نیست که بی خبر وارد زندگی هرکس بشه . از یه مثال مجرّب که برای خودم اتفاق افتاده می گم :
ماجرا از وقتی شروع شد که پسر ، توانایی راه رفتن رو پیدا کرد و به درجه ی بالایی از شیطنت رسید بطوریکه در هر لحظه دنبال سرگرمی جدیدی بود و هست . با بالارفتن سن و عقل شیطنت های حرفه ای و البته خطرناک تری هم شکل گرفت . تلویز
معمولا لوبیا پلو را با گوشت چرخ‌کرده طبخ می‌کنند اما «لوبیا پلو با گوشت تکه‌ای» هم مجلسی‌تر و لذیذتر است و هم به عنوان یکی از بهترین غذاها برای دورهمی‌های دوستانه و فامیلی جز صدرنشین‌هاست.
مواد لازم
2 پیمانه برنج
1 عدد پیاز متوسط
400 گرم گوشت
400 گرم لوبیا سبز
2 عدد هویج متوسط (اختیاری)
3 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی
نمک
فلفل
زعفران
زردچوبه
روغن
طرز تهیه لوبیا پلو با گوشت
لوبیا سبزها را بشویید و خشک کنید. دوسر لوبیا را با چاقو جدا کنید و آن
آلبالوپلو یکی از انواع پلوها در آشپزی ایرانی است. این غذا بیشتر در مجالس مهمانی و جشن تهیه می‌شود ولی درست کردن آن از اغلب غذاهای مجلسی ساده‌تر است. در این مقاله قصد داریم طرز تهیه آلبالو پلو را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم
1 کیلوگرم برنج
2 کیلوگرم آلبالو
2 کیلوگرم شکر
1 عدد مرغ
200 گرم روغن
1 قاشق مرباخوری زعفران ساییده
50 گرم خلال پسته
50 گرم خلال بادام
دستور العمل‌
برنج را خیس کرده و همزمان هسته آلبالو را بگیرید و شکر را روی آلبالو بریزید.
ظر
ته‌چین یک غذای ایرانی است که از مخلوط برنج، انواع گوشت (مرغ متداول‌تر است)، ماست، تخم مرغ و زعفران فراوان درست می‌شود. ته‌چین در بین غذاهای ایرانی به خاطر شکل و فرم زیبایش از جمله غذاهای رسمی و مناسب مهمانی‌هاست، که از دو بخش تشکیل شده است:
اول قشر کلفت ته دیگ زعفرانی که مقداری گوشت یا مرغ پخته در آن قالب‌گیری شده است.
دوم چلو سفید که روی ته دیگ ریخته می‌شود و هنگام کشیدن غذا زیر ته دیگ یا کنار آن قرار می‌گیرد و در واقع مکمل آن است.
بخش چلو
یکی غذاهای کلاسیک، خوشمزه و ساده‌‌ای که می‌توانید در کنار غذای اصلی خود سرو کنید، پوره سیب زمینی است. معمولا در مناسبت‌های خاص یک ظرف پوره سیب زمینی را روی میز غذا می‌بینیم، اما این به این معنا نیست که در مواقع دیگر سال نمی‌توانید این غذای خوش طعم را سرو کنید. شما می‌توانید پوره سیب زمینی را همراه با مرغ سوخاری، گوشت بوقلمون کبابی، استیک، کباب تابه‌ای و یا با هر چیز دیگری که دوست دارید سرو کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید پوره سیب زمین
وقتی برگشتند مامان تازه از باشگاه رسیده بود. دوش گرفته و هیجان‌زده و خوشحال بود. موهایش را هم مدل جدیدی کوتاه و هایلایت کرده و کلی ذوق داشت.
بنفشه با هیجان گفت: وای مامان عالی شدی! دست خاله مریم درد نکنه.
مامان نگاهی توی آینه انداخت. دستی توی موهایش کشید و گفت: خودم هم خیلی خوشم امده.
+: باشگاه چطور بود؟
=: خوب بود. مریم با همه دوست بود. منم بهشون معرفی کرد. هم از مربی خوشم امد هم از همکلاسیها. باهم خیلی رفیقن. مریم میگه جدا از باشگاه هم باهم دوستن.
همشهری آنلاین/مریم قاسمی: سایر ساکنان منطقه ۱۸ تهران  از اقوام کُرد، لر، فارس و آذری واژه هستند. این افراد در ریختگی عمر و رفتارشان آماج هایی از آداب و رسم گذشتگان موجودی دیده می شود که عادات آنان درون نوروز را با اندوه ممارست می کنیم.  شهرک ولی عصر(عج) شمالی بوسیله ویژه محدوده خیابان شهید بهرامی را می توان خواستگاه و سکونتگاه پا بر جا اقوام گیلانی نشانی کرد. «رمضان عشقی» از ساکنان قدیمی شهرک ولیعصر(عج) شمالی درباره مراسم نوروزی باستانی که
طرز تهیه ترشی گل کلم

ترشی گل کلم
مواد لازم ترشی گل کلم
هویج ۵۰۰ گرم
فلفل سبز تند ۵ عدد
سرکه به اندازه کافی
گل کلم متوسط ۱ عدد
سیب ترشی ۵۰۰ گرم
نمک ، گلپر و ترخون به اندازه کافی
طرز تهیه ترشی گل کلم
برای تهیه ترشی گل کلم
ابتدا گل کلم را می شوییم سپس در آبکش قرار می دهیم تا آب اضافه آن خارج
شود. در مرحله بعد ترخون را پاک می کنیم و پس از شستشو آبکشی می کنیم و می
گذاریم تا آب اضافه آن خارج شود.
در ادامه هویج ها را پوست می گیریم و
به صورت حلقه ای خرد می
ترشی گل کلم لذیذترین ترشی نزد ایرانیان
است و طرز تهیه ترشی گل کلم آسان بوده اما برای تهیه ترشی گل کلم نکاتی را باید
رعایت کرد اینکه در شستن گل کلم دقت کافی را بکنید. زیرا ممکن است در لابلای گل
برگها یا ساقه های آن کرم وجود داشته باشد و در آّبکش قرار دهید تا آب آن برود و
آنها را خرد کنید. اما توصیه من برای بهتر شدن طعم ترشی گل کلم این است که
در آخر ادویه ها را اضافه کنید.و در آخر سرکه را روی مواد تا حدی بریزید که روی
سبزیجات را بگیرد و در شیشه را محک
نفس و مباحث خیار...   این اپیزود ؛  حرف حساب ... 
   یک ...  دو... دو....   دو....  2....   استوپ!...  کات لطفا!..     دایی جان  یادم رفته بعدش چه شماره ای بود؟...  آهان. جانه تو یادم افتادش.  سه بود دیگه...  دایی جان چه گَمَجی هستیااا!..  تازه باخبر شدم ک دایی شنبه لیله گمجه . والاا .  چی چییییی؟  من بی ادبم؟   میدورنی هیچ من کی هستم؟  چومانت را باز کن ، مرا فندیر...   خوب مرا ایپچه نیگاه کن...  خب حالا دیگه بسه . نیگاه کردی ؟ خب حالا....  خب حالااا ..؟؟؟ یه لحظه ایپچه ز
۱. بعد از قبولی در مقطع دکتری، سوالها از "پس تو این دانشگاهها چی یاد شما میدن؟" به "پس تو چه دکتری هستی که نمی دونی؟" تغییر شکل داد و برای من عجیب بود که مگر به دکتر علم غیب الهام می شود که هر چیزی را صرفه نظر از رشته و تحصیلاتش بداند؟ تا این که بازپخش انیمیشن دوست داشتنی "خانواده دکتر ارنست" را دیدم  و با دکتری مواجه شدم که علاوه بر علم پزشکی، که تخصص اصلی اش است، در شکار انواع حیوانات و پرندگان و آبزیان، پرورش شترمرغ و گوسفند و مرغ، کاشت و برداشت
۱. بعد از قبولی در مقطع دکتری، سوالها از "پس تو این دانشگاهها چی یاد شما میدن؟" به "پس تو چه دکتری هستی که نمی دونی؟" تغییر شکل داد و برای من عجیب بود که مگر به دکتر علم غیب الهام می شود که هر چیزی را صرفه نظر از رشته و تحصیلاتش بداند؟ تا این که بازپخش انیمیشن دوست داشتنی "خانواده دکتر ارنست" را دیدم  و با دکتری مواجه شدم که علاوه بر علم پزشکی، که تخصص اصلی اش است، در شکار انواع حیوانات و پرندگان و آبزیان، پرورش شترمرغ و گوسفند و مرغ، کاشت و برداشت
صبحانه مهمترین وعده غذایی است که انرژی بدن را تامین کرده و شما را برای شروع روز آماده می کند. این روزها سرعت زندگی مدرن قواعد خوردن صبحانه را تغییر داده است که مهمترین نکته یعنی سلامت ما را تحت تاثیر قرار می دهد. برای تهیه یک صبحانه سالم و خوشمزه مجبور نیستید ساعت ها وقت بگذارید. ما در این مقاله به شما 10 ایده جذاب و جهانی برای تهیه صبحانه معرفی می کنیم تا تنوع باعث شود شما و خانواده تان به این وعده علاقه بیشتری نشان دهید.
=======================================
سلاااااااام سلااااااام سلااااااااام سلااااااااام خوبید؟ منم خوبم! جونم براتون بگه که اومدم دو نکته کوتاه بگم و برم چون رگ گردنم چند روزیه که بدجور گرفته و نمی تونم سرمو زیاد پایین بندازم چون درد می گیره باید یه خرده بهش استراحت بدم تا خوب شه اما نکات کوتاهی که می خوام بگم یکیش اینه که تو روز حتما سه لیوان آب بخورید... چرا؟؟؟ برا اینکه آب هم پوستتونو خوشگل و صاف و شفاف می کنه و حالت کشسانی اونو حفظ می کنه و نمی ذاره چروک بشه و جوان نگهتون می دار
فاینال رو نرفتم، عوضش نشستم خونه، یه لباس قشنگ برای خودم انتخاب کردم و پوشیدم. پیراهن آبی نفتی با شال و شلوار سفید. چشامم سرمه کشیدم. خیالم راحت بود، چون آقایون و خانوم‌ها کاملا جدا بودن. می‌خواستم رژ هم بزنم، ولی به خاطر احوال‌پرسی و روبوسی منصرف شدم. ضایع بود که صورت بندگان خدا رو سرخ کنم :) نمی‌دونم بقیه به این قسمت ماجرا چجوری نگاه می‌کنن که رژ می‌زنن. چرا صورت من هیچ‌وقت رژی نشده با بوس بقیه؟ :)))
خلاصه یه تیپ خیلی خیلی خیلی ساده، ولی شی
هر ساله بیش از 400 میلیون تن فلز بازیافت می شود و قراضه های آهنی و غیر آهنی را به مواد اولیه ثانویه با ارزش برای ذوب فلزات جدید تبدیل می کند.
فلزات مناسب برای بازیافت به طور کلی به دو گروه جداگانه طبقه بندی می شوند: فولاد و آلومینیوم. ساده ترین روش برای تعیین نوع فلز مورد نظر شما انجام آزمایش آهنربایی ساده است. فولاد مغناطیسی است و به آهنربایی می چسبد اما آلومینیوم اینگونه نیست. برخی از محصولات فلزی یک نماد مانند علامت alu را نشان می دهند تا نشانگ
چسب نسوز سرامیکی چیست  ؟
چسب نسوز یا چسب حرارت بالا از مهم ترین چسب ها برای صنایع مختلف می باشد که در ساخت کوره های بزرگ ، تنورها و … استفاده می شود ، جایی که به پوشش یا همان کوتینگ دیواره ها ، بردهای سرامیکی ، پتوهای نسوز در دیواره های کوره ها و تنور ، نیاز هست یا مکانهایی که به چسب حرارت بالا یا مقاوم در برابر دما برای چسباندن آجر کوره ، نیاز هست.
فرمول مخصوص در ساخت چسب نسوز به سازندگان اختیار عمل می دهد تا مشکلاتی که قبلا در دماهای بسیار با
طرز تهیه حلیم بادمجان

حلیم
بادمجان غذای محلی کرمان و اصفهان و شیراز است. می‌گویند ریشه این غذا، به
شهرهای کویری ایران برمی‌گردد و حلیم بادمجان در سفره کرمانی‌ها،
اصفهانی‌ها و شیرازی‌ها، جایگاه ویژه‌ای دارد. در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم درباره تزیین و طرز تهیه حلیم بادمجان شیرازی و اصفهانی با عدس و لوبیا سفید و بدون گوشت با برنج در دسته آشپزی برای شما صحبت کنیم . در ادامه با ما همراه باشید .

مواد لازم برای طرز تهیه حلیم بادمجا
طرز تهیه حلیم بادمجان

حلیم
اصفهانی‌ها و شیرازی‌ها، جایگاه ویژه‌ای دارد. در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم درباره تزیین و طرز تهیه حلیم بادمجان شیرازی و اصفهانی با عدس و لوبیا سفید و بدون گوشت با برنج در دسته آشپزی برای شما صحبت کنیم . در ادامه با ما همراه باشید .

طرز تهیه حلیم بادمجان

حلیم

طرز تهیه حلیم بادمجان

حلیم

طرز تهیه حلیم بادمجان

حلیم

طرز تهیه حلیم بادمجان

حلیم

طرز تهیه حلیم بادمجان

حلیم

طرز تهیه حلیم بادمجان

حلیم

طرز تهیه حلیم بادمجان

حلیم

طرز تهیه حلیم بادمجان

حلیم

وقتی توی محیطی با افرادی به مدتی طولانی زندگی می کنی ، حالا چه محیط خانواده ، کار ، دوستانه ، کلاسی و یا ... خیلی اهمیت داره که بتونی با افراد دور و برت سازگار باشی !
بالاخره وقتی قراره که برای مدتی طولانی و یا حتی کوتاه ، با افرادی باشیم خیلی مهمه که بتونیم با اون ها کنار بیایم . بهرحال آدم ها با هم فرق می کنن ، حتی خیلی از خواهر ها و برادر ها که از خون همدیگه هستن هم ممکنه نتونن با هم کنار بیان چه برسه به محیط هایی مثل کار که ممکنه هر نوع فردی با هر
ترشی لیته یا لیتۀ بادمجان نوعی ترشی خوش‌مزه و پرطرفدار است که بادمجان آن را پخته و له می‌کنند.

ترشی لیته یکی از چاشنی‌هایی است که طرفداران زیادی دارد. این ترشی خوش‌مزه در کنار غذاهایی مانند کوفته، دلمه، لوبیا پلو و… یک ترکیب عالی است.
مواد لازم:
بادمجان: یک کیلو
سبزی معطر: نیم کیلو
فلفل‌دلمه‌ای سبز: یک عدد
فلفل‌دلمه‌ای قرمز: یک عدد
سیر رنده شده: یک قاشق سوپ‌خوری
فلفل سبز: 50 گرم
هویج: 3 عدد
کلم پیچ سفید: 250 گرم
سرکه: یک کیلو
ادویه‌: یک ق
- یه مدتی هست وعده های خوراک که در طول هفته میخورم، برخلاف 4 سال گذشته بعد از مامان، دیگه محدود به "عدس پلو، سوسیس، نیمرو" به صورت چرخشی نیست. و ترس و تنفر همیشگیم از آشپزی رو کنار گذاشتم و شروع کردم به پخت و پز و کارهای متفرقۀ دیگه در آشپز خونه. یه سری دستورالعملها رو می خونم، یه سری نکات رو از یک خانوم خیلی خیلی خیلی حرفه ای در آشپزی در یک گروه تلگرامی میپرسم(به اسم زهرا خانوم)، یه سری نکات هم خودم اضافه می کنم، طبق یه روالی اون دستورالعمل رو پیا
جارو دستی طرح لاک پشت
قیمت : 15,000 تومان
درب توری مجیک مش تخفیف ویژه
قیمت : 60,000 تومان
ظرف غذای دو طبقه Lunch box easy lock
قیمت : 48,000 تومان
شیشه پاک کن مغناطیسی دوطرفه-----سری 1
قیمت : 65,000 تومان
ظرف غذای 3 طبقه
قیمت : 55,000 تومان
مخلوط کن شارژی پرتابل ollipin
قیمت : 140,000 تومان
تابه ی وک بزرگ چندکاره 5 پارچه
قیمت : 150,000 تومان
مینی کولر رومیزی USB
قیمت : 95,000 تومان
گیره ی 4سر نگهدارنده ملحفه تخت
قیمت : 60,000 تومان
لیوان دوجداره ی دسته دار
قیمت : 55,000 تومان
گچ رنگ مو هات هیوس hair cha
آب انگور به معنی عصاره انگور می‌باشد که از فشردن آن بدست می‌آید. سپس با جوشاندن آن شیره به دست می‌آید.«آب انگور پیش از جوشیدن و نیز پس از آن و بخار شدن دو سوم آن، پاک است، لیکن در پاک بودن آن پس از جوشیدن و پیش از بخار شدن دو سوم آن و نیز پس از بخار شدن آن به غیر آتش، مانند آفتاب اختلاف است.» العروة الوثقی،ج۱،ص۲۷۳✅ امام صادق (ع) : کُلُّ عَصِیرٍ أَصَابَتْهُ النَّارُ فَهُوَ حَرَامٌ حَتَّى یَذْهَبَ ثُلُثَاهُ وَ یَبْقَى ثُلُثُهُ.افشرده [انگور] که
احتمالا دانه چیا را در برخی نوشابه ها دیده اید. استعمال داخل نوشیدنی ها تنها بخشی از کابردهای متنوع این دانه های کوچک است. چیا گیاهی یک ساله است. دانه چیا، پرکاربردترین بخش آن است. این روزها چیا را به نشانی غذایی با خاصیت درمانی می شناسند. برخی مدعی اند تخم چیا برای لاغری مناسب است. برای دانستن جزئیات این توقع با ادامهٔ این مطلب همراه بشوید. حتما بخوانید:خواص بادیان؛ ۶ خاصیت درمانی و نحوه مصرف آنخواص زنیان؛ ۴۵ فایده این شوک همه تدبیر حریفخو
احتمالا بذر چیا را تو برخی شربت ها دیده اید. استفاده در نوشیدنی ها عزب قدری از کابردهای متنوع این دانه های کوچک است. چیا گیاهی یک ساله است. تخم چیا، پرکاربردترین بخش آن است. این روزها چیا را بوسیله عنوان غذایی با خاصیت درمانی می شناسند. فداکار مدعی اند دانه چیا بخاطر لاغری ارزان است. برای دانستن جزئیات این ادعا با ادامهٔ این پیغام همراه بشوید. حتما بخوانید:خواص بادیان؛ ۶ خاصیت درمانی و نحوه مصرف آنخواص زنیان؛ ۴۵ واکنش این گیاه همگی تدبیر حر
چهارشنبه 98/12/7
از خواب می‌پرم با چشم و دل نیمه‌باز؛ آذوقه همسرم را همراهش می‌کنم و باز می‌خزم توی رختخواب؛
با هشدار هشت صبح دوباره برمی‌خیزم؛ به مونیتور گوشی نگاه می‌کنم: «بیست دقیقه خانه‌تکانی». متأسفانه قبلا دقیق تعریفش کرده‌ام: کاری غیر از روتین خانه‌داری در جهت بهبود حال خانه. بحران می تواند بهانه خوبی برای نادیده‌گرفتن عهد و پیمان باشد؛ اما یکباره به فرار پرتاب‌وار از حال پریشانم احساس نیاز عمیقی می‌کنم؛
 قبل از اینکه بفهمم چ
سعی می‌کنم این چند روز اول به سوالاتی پاسخ بدهم که دوستان به صورت خصوصی در وبلاگ یا کانال پرسیده‌اند و احساس می‌کنم کمکی به جوانترهاست. امروز می‌خواهم در مورد جهیزیه حرف بزنم و نکاتی که تجربه خودم و اطرافیانم در خرید جهیزیه است، به اشتراک بگذارم.
1. با رسوم خانواده همسر آشنا شوید: خوب است دو طرف، از رسم و رسوم هم با خبر باشند. در بعضی شهرها رسم است که تعدادی از وسایل مثل لوازم صوتی و تصویری یا فرش یا سرویس خواب را داماد تهیه کند. اگر از رسم ه
روز قبل از عید بود و ما هنوز هیچ برنامه ای نداشتیم و هیچ کاری نکرده بودیم. از صبح اول وقت تلفن زدن هامون به این طرف و اون طرف شروع شد.
سعی کردیم تو خیابون دو سه تا دیگ آش بپزیم و پخش کنیم اما دو دوتامون چهارتا نشد و نتونستیم. خلاصه گیج بودیم و فرصتی هم نداشتیم ، حیف بود که ثواب اطعام عید غدیر رو از دست بدیم. با اندک پولی که داشتیم برنامه ریزی کردیم برای شربت اما شب یهویی خدا یه فکری به ذهن بچه ها انداخته بود. زنگ زد و گفت که بجای شربت هندونه بدیم ، ه
لاغری و کاهش وزن یکی از دغدغه های ارشد چند سال اخیر است. تقریبا مسبوق هر محیطی که شوید کلمه های رژیم، کالری، وزن، چاق و لاغر را می شنوید. چنانچه این روند دغدغه شما هم هست و خیر صرفا برای هماهنگی با استانداردهای جامعه؛ بلکه برای حفظ سلامتی تان به تفکر کاهش قطع افتاده اید، توصیه های این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله با ۹ روش آسان و عجیب برای کاهش معادل آشنا خواهید شد. پشت میز بنشینید یکی از اسلوب های جالبی که می تواند استاندارد کالری های د
مطلب خرید ابزار آلات بصورت عمده در عمده ابزار
سلام به سایت عمده ابزار مرجعی برای خرید انواع ابزارآلات به صورت عمده و تکی خوش آمدید .
عمده ابزار ؟
بله عمده ابزار ، قصد خرید ابزار آلات دارید
با قیمت ارزان
با کیفت
دارای گرانتتی
هزینه ارسال رایگان
ما در عمده ابزار تمام نیاز های شما را برطرف کرده ایم تا در ساده ترین راه ممکن ابزار آلات خود را بخرید و بدون وقف و در سریعترین زمان ممکن درب منزل یا محل کار دریافت کنید .
عمده ابزار فروشنده چه نوع ابزار
لاغری و کاهش اندازه یکی از دغدغه های ارشد چند سال اخیر است. تقریبا خبردار هر محیطی که شوید کلمه های رژیم، کالری، وزن، چاق و لاغر را می شنوید. اگر این مسئله دغدغه شما غم هست و خیر صرفا برای هماهنگی با استانداردهای جامعه؛ بلکه برای حفظ سلامتی تان بوسیله فکر کاهش وزن افتاده اید، پند های این مقاله را از مشت ندهید. در این مقاله با ۹ روش آسان و بی سابقه برای کاهش وزن آشنا خواهید شد. پشت میز بنشینید یکی از وضع های جالبی که می تواند استاندارد کالری ها
27- می دونین به چه علت غواص ها از دنبال می پرن داخل آب؟ حتی اگر نزاکت سرپرست بخواهد اهمیتی مجامعت به طرف بی نظمی نظرات بدهد، حجم نظرات، توهین و مناقشه و گفت و گوهای کاربرها گوهر آشوب پایین (کامنت ها) قسم به قدری زیاد است که هیچ مسئولی نمی تواند پاسخگو باشد. با طور میانگین تمامی این 10 ممه هر کدام حدود 40 هزار لایک و دو هزار کامنت داشته اند. رییس جمهور سرپوش 10 ممه اخیرش بیشتر به طرف صفت بازدیدکننده ملاقه ها و سفرش به مقصد ارمنستان و قزاقستان و قرقیز

منوچهر پرواز بعد از پنج سال تحمل حبس در زندان لاکان رشت ، به روز ازادی خود میرسد و با تمام هم بندی های خود خداحافظی میکند او نیز مانند هم سلولی ها و هم بندی هایش به اتهام و جرم قاچاق مواد مخدر به زندان افتاده بود و تمام پنج سال را با ریاضت و سختی های رایج درون زندان سپری کرده بود و برای آینده اش برنامه های جدیدی در حد ایده های بلند پروازانه داشت که سبب روشن شدن نور امید کوچکی در ظلمات و سیاهیه مطلق دلش سو سوء بزند ، 
منوچهر پرواز پنج سالش را گذ

منوچهر پرواز بعد از پنج سال تحمل حبس در زندان لاکان رشت ، به روز ازادی خود میرسد و با تمام هم بندی های خود خداحافظی میکند او نیز مانند هم سلولی ها و هم بندی هایش به اتهام و جرم قاچاق مواد مخدر به زندان افتاده بود و تمام پنج سال را با ریاضت و سختی های رایج درون زندان سپری کرده بود و برای آینده اش برنامه های جدیدی در حد ایده های بلند پروازانه داشت که سبب روشن شدن نور امید کوچکی در ظلمات و سیاهیه مطلق دلش سو سوء بزند ، 
منوچهر پرواز پنج سالش را

هر چقدر هم که از دستاوردها، امیدها، مثبت‌نگری‌ها، فعالیت‌های چشمگیر موثرمان در این ایام قرنطینه بگوییم ( که جا دارد از همین تریبون به همه‌ی دوستان خداقوت و دمتان گرم عرض کنم) این روزها، همه‌ی ما کم و بیش لحظه‌های ناب خلسه‌ای را تجربه‌ می‌کنیم که در این لحظات گرچه ممکن است به ظاهر کار شاقی انجام ندهیم، اما به کشف و شهودهایی در زمینه‌ی ابتذال نائل می‌شویم که شاید در ایام عادی هرگز چنین توفیقاتی نصیبمان نشود. 
بنده هم در این روزها، گاه

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها